9:13, 17 Maj 2018

Kryeministri i Shqipërsië, Edi Rama ka arritur tek vendi ku pritet të nis sot Samiti i BE-së në Sofje të Bullgarisë.

Me arritjen e delegacionit të Kosovës dhe të Shqipërisë pranë objektit ku pritet të nis Samiti për vendet e Ballkanit Perëndimor, asnjë nga ta nuk kanë bërë prononcim për  media, njofton Klan Kosova.

Në këtë Samit të Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit Perëndimor, janë 900 pjesëmarrës.