Fitoret nuk janë e vetmja gjë me rëndësi në lojën e futbollit. Janë ato që të çojnë tutje, por ngajëherë të shënosh një gol të bukur është po aq përmbushëse. Ndaj, kemi mbledhur golat më të bukur të edicionit të shkuar të garës më elitare në futboll për klube.

1:27, 1 Janar 2016

Edicioni i shkuar, 2014-15, i Ligës së Kampionëve vërtetoi dy gjëra.

E para, që vështirë se do të ketë ndonjë skuadër që do ta fitojë këtë garë në dy edicione rresht – pasi Real Madridi ishte ndoshta skuadra më konsistente në garë dhe dështoi.

Dhe e dyta, që Barcelona duke e fituar edhe një herë tjetër këtë garë, duke e fituar tripletën për të dytë herë, është skuadra që pa kurrfarë dyshimi po e dominon erën e futbollit modern.

Pati përballje të forta, acarime, dështime dhe befasi – si shkuara e Juventusit deri në finale, për t’u mposhtur nga djelmoshat e Luis Enriques.

Por në këtë shkrim do t’i trajtojmë golat më të bukur të atij edicioni, megjithëse jo në renditje zbritëse, për hir të korrektësisë!


Vincent Aboubakar, Porto – Basel


Robert Lewandowski, Bayern – Porto

https://www.youtube.com/watch?v=XfSyfdL0IdQ


Lionel Messi, Paris – Barcelona


Karim Benzema, Real Madrid – Basel


Marco Reus, Galatasaray – Borussia Dortmund

https://www.youtube.com/watch?v=zXy54gZLL9k


Ivan Rakitiq, Barcelona – Manchester City

https://www.youtube.com/watch?v=1k3ZWZ3D-OU


Luis Suarez, Paris Saint-Germain – Barcelona


Alex Oxlade-Chamberlain, Arsenal – Monaco


Samir Nasi, Roma – Manchester City

https://www.youtube.com/watch?v=QmUC0rhcntw


Aaron Ramsey, Galatasaray – Arsenal


Alexis Sanchez, Arsenal – Borussia Dortmund


Casemiro, Porto – Basel

https://www.youtube.com/watch?v=2Pe7KhckaKA


Marcelo, Schalke 04 – Real Madrid


Lionel Messi, Barcelona vs Bayern Munich


Cristiano Ronaldo, Liverpool – Real Madrid


Kjo përmbledhje është realizuar nga Klan Kosova. Ndalohet kopjimi apo rishpërndarja pa lejen e redaksisë.