Lajme nga vendi

Kuvendin miraton mandatin e EULEX-it dhe krijimin e Gjykatës Speciale

Kuvendin miraton mandatin e EULEX-it dhe krijimin e Gjykatës Speciale

Deputetët e Kuvendit kanë miratuar në lexim të parë Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që ndërlidhen me mandatin e Misionit të...
10 vjet AKSH

10 vjet AKSH

Me rastin e 10 vjetorit të daljes në skenë të Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH), përmes një video incizimi të bërë publik nëpër rrjete të ndryshme...
Vendet e qeta të botës, Kosova e 72-ta

Vendet e qeta të botës, Kosova e 72-ta

Bota në vitin 2013 është bërë vend më pak i qetë në krahasim me vitin 2012. Këto statistika vijnë në indeksi global i Institutit për ekonomi dhe paqe ...
BE, 500 milion euro për Kosovën

BE, 500 milion euro për Kosovën

Bashkimi Evropian do t’i jep Kosovës rreth 500 milionë euro deri në vitin 2020 me qëllim të mbështetjes në procesin e decentralizimit fiskal, si...
Uji i sigurt për pije, reduktimet vazhdojnë

Uji i sigurt për pije, reduktimet vazhdojnë

Drejtori i Ujësjellësit rajonal “Prishtina”, Gjelosh Vataj ka siguruar sot banorët e kryeqytetit se uji i Liqeneve te Badovcit dhe...
Protestojnë punëtorët e KEDS-it

Protestojnë punëtorët e KEDS-it

Qindra punëtorë të KEDS-it e kanë filluar protestën para zyrave të kësaj kompanie duke kërkuar rritjen e pagave. Protestuesit i kane bllokuar dy a...
Motrat nisin grevën

Motrat nisin grevën

Motrat edukatore te çerdheve të Prishtinës kanë nisur sot grevën në shenjë pakënaqësie me pagat e tyre. ato po kërkojnë që tu ngritën të ardhurat që...
Marsh në Prishtinë, “Stop aksidenteve të trafikut”

Marsh në Prishtinë, “Stop aksidenteve të trafikut”

Në shenjë te përkujtimit te viktimave te trafikut, familjaret e tyre dhe dhjetëra qytetare i janë bashkangjitur marshit protestues i cili thërret për...
Lajme nga Rajoni dhe Bota
Lajme nga Rajoni dhe Bota
23.04.14 16:05

Rio de Zhaneiro përfshihet nga protesta të…

Protesta të dhunshme kanë përfshirë Rio de Zhanieron pas vdekjes së një të riu, I cili sipas protestuesve u rrah për… Më shumë
23.04.14 16:03

Siria ka asgjësuar rreth 90 për qind të armëve…

Mbikëqyrësit ndërkombëtarë po thonë se qeveria e Sirisë ka asgjësuar më shumë se 86 për qind të rezervave të saja të… Më shumë
23.04.14 16:01

Obama siguron Japonin: ishujt ju përkasin juve

Presidenti amerikan Barak Obama, e ka siguruar Japoninë se ishujt në detin lindorë të Kinës që janë të diskutueshme në… Më shumë
Lajme nga sporti
Lajme nga sporti
23.04.14 15:22

Përfaqësuesja e Kosovës vlen…

9 milionë e 175 mijë euro. Kjo është vlera e Përfaqësueses së Kosovës në futboll sipas faqes së njohur për vlerat e… Më shumë
22.04.14 17:39

Shkarkohet David Moyes

David Moyes është shkarkuar nga posti i trajnerit te Manchester United. Shefi ekzekutiv Ed Vooduard arriti sot në orën… Më shumë
22.04.14 12:38

Edon Zhegrova, pjesë e e…

Një talent kosovar po e sfidon veten në skuadrën Standrad Liezhit.

Edon Zhegrova po mohon se ka kontaktuar me… Më shumë
Lajme nga Showbiz
Lajme nga Showbiz
07.04.14 11:49

Qe 7 ditë jeton në barkun e…

Artisti francez Abrahami Poincheval, është ‘vendosur’ në barkun e një ariu të vdekur qe shtatë ditë.
Më shumë
06.04.14 17:50

Në Argjentinë u pagëzua…

Argjentina po bënë historinë. Atje është pagëzuar foshnja e parë, nga prindër me gjini të njëjtë. Përkundër… Më shumë
01.04.14 10:49

Lansojnë albumin me këngët e…

Epic Records dhe përfaqësues të Michael Jackson kanë njoftuar se me 13 maj ata do të lansojnë një album me 8 këngë të… Më shumë
Emisione

Lajmet Qendrore
 
Linqe
Serialet në KlanKosova
Dokumentari: Një çerek shekulli
 
Facebook
KlanKosova
KlanKosova
ORA 7
ORA 7
Prive
Prive
Foto e javës

newborni.jpg
Pyetsori

Sa jeni të kënaqur me punën e Shpend Ahmetit si Kryetar i Prishtines?

Pak - 18.7%
Shumë - 50.5%
Aspak - 30.8%

Vota Total: 91
The voting for this poll has ended on: 19 APRIL_SHORT 2014 - 07:13